Sporta likmes kērlingā

Kērlings populārajā kultūrā joprojām bieži tiek uzskatīts par diezgan marginālu sporta veidu. Cilvēkus izbrīna šī sporta veida zīmīgākais elements – ledus slaucīšana ar slotām. Taču kērlings ir tāds pats sporta veids, kā citi. Tas pēdējos gados ir kļuvis ļoti populārs un ir iekarojis vietu arī olimpisko sporta spēļu veidu vidū.

Kā jau katram populāram sporta veidam, arī uz kērlinga spēli ir iespējas likt sporta likmes. Totalizators uz kērlingu parādījās jau uzreiz, kad šo spēli sāka spēlēt profesionālas nacionālās līgas. Kad kērlingam parādījās pirmās starpnacionālās līgas, sporta likmes uz kērlingu varēja jau likt lielā daļā pasaules populārāko sporta likmju pieņemšanas vietās. Vislielāko popularitāti gan pats kērlings, gan sporta likmju pieņemšana uz kērlingu ieguva pēc kērlinga ienākšanas ziemas sporta spēlēs.

 

Kērlingā parasti pieņem divus galvenos sporta likmju veidus. Protams, dažādi sporta likmju organizatori piedāvā dažādus likmju veidus kērlingā. Sporta likmju veidi vienā sporta veidā bieži ietekmējas no citiem sporta veidiem. Ja kādos divos sporta veidos ir līdzīgi noteikumi, var rēķināties, ka arī sporta likmes uz šiem sporta veidiem būs līdzīgas.

 

Viens no trīs galvenajiem veidiem ir visvienkāršākais. Sporta likmes kērlingā pieņem uz to, kura no komandām spēlē uzvarēs. Līdzīgi kā citos sporta veidos, arī kērlinga mačiem tiek izvirzītas likmju attiecības, pēc kurām veidojas spēlētāju laimesti. Likmju attiecības veidojas pamatojoties uz sporta likmju organizētāju viedokli un analīzi par komandu stiprumu un prognozēto spēles rezultātu.

 

Papildus, kērlingā ir izplatīti likt likmes par prognozētā rezultāta atšķirību. Daudzi sporta likmju pieņēmēji piedāvā likt likmes par to, cik liela būs rezultātu atšķirība spēles beigās. Tas tiek apzīmēts ar koeficientu, piemēram vienai komandai +4 un otrai -4. Šāds koeficients sporta likmēs nozīmē, ka, likme tiks uzvarēta tad, ja tiks izlikta likme par pirmo komandu un viņa uzvarēs par 4 vai vairāk punktiem. Tāpat ar otro komandu, ja tā uzvarēs par 4 vai vairāk punktiem. Šajā gadījumā tiek prognozēta pirmās komandas uzvara.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *