Kādas likmes liek totalizatori zirgu sacensībās

Daudzās zirgu sacīkstēs ir izplatītas likmju pieņemšanas vietas. Tās visbiežāk ir totalizatora stenda vai totalizator kioska veidolā. Šādas totalizātora vietas ir daļa no rietumu kultūras, jo daudzas filmas, kurās tiek attēlotas zirgu sacensības sevī iesaista, galvenokārt, likmju licēju intrigas un dažādu blēžu mēģinājumus sabotēt zirgu skriešanās sacensības ar mērķi uzvarēt kādas likmes.

Mūsdienās totalizatora likmju pieņemšanas vietas joprojām ir ļoti izplatītas lielākajā daļā zirgu sacensību vietu. Visbiežāk šādās klasiskajās likmju pieņemšanas vietās tiek pieņemtas visklasiskākās likmes, kur spēlētāji liek vienu konkrētu likmi par sev vēlamo naudas summu par viena konkrēta zirga uzvaru. Ikvienam klasisko zirgu sacensību vērotājam ir savs favorīta zirgs un totalizatorā vienmēr tiek liktas likmes par labu tam.

 

Izmaksa notiek pēc visvienkāršākās formulas. Visa likmēs iemaksātā nauda tiek salikta vienā kopējā “katlā”, angļu valodā sauktu par “pool”. No šī katla tiek noņemtas totalizatora izmaksas zirgu sacensību likmju likšanu organizēšanai. Pārējā nauda, attiecībā no uzvarētāju izlikto likmju apmēra un pārējo likmju licēju izlikto likmju apmēra, tiek aprēķināta uzvarētājiem proporcionālos apmēros. Šī iemesla dēļ var rasties situācijas, kad kāds spēlētājs ir uzlicis lielu naudas summu uz kāda zirga uzvaru, taču laimests nav tik liels, jo par pārējiem zirgiem ir uzliktas salīdzinoši maz likmes vai arī likmju apmērs nav nozīmīgs. Tajā pat laikā lielākā daļa spēlētāji, kas likuši likmes uz laimējušo zirgu, arī dabū daļu laimesta, tāpēc sporta totalizatoram jāizmaksā laimesti visiem.

 

Mūsdienās ir pieejami daudz dažādi likmju veidi zirgu sacensībām, to galvenokārt nodrošina totalizators internetā, kur bukmeikeru sniegto pakalpojumu klāsts var būt neizmērojams. Kamēr viens totalizatora stends var pieņemt likmes pa vienam, sporta totalizatori internetā var pieņemt neierobežotu skaitu.

 

Tāpēc zirgu skriešanās sacensības kļūst arī par populāru likmju likšanas subjektu arī totalizatoros Latvijā. Latvijā šobrīd nav zirgu skriešanās sacensību vietu un senās zirgu skriešanās sacensību tradīcijas, kad populārs bija arī šāda veida totalizators Latvijā, vairs netiek piekoptas. Tomēr spēlētājiem ir iespēja izmantot bukmeikerus internetā.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *